Wdrożymy dla Ciebie
Google Analytics 4, gdy

1 lipca obecna wersja Google Analytics przestanie zbierać dane.

Pomożemy Ci! Stworzymy plan dostosowany do Twoich potrzeb, wdrożymy wszystkie niezbędne kody Google Analytics 4, stworzymy raporty i przeszkolimy z tego jak korzystać.

 • "dane o wizycie": {
  "źródło": "Google",
  "kampania": "wdrożenie google analytics 4",
  "słowo kluczowe": "x",
  "czas trwania wizyty": "30 sekund",
  "wypełniony formularz": "jeszcze nie",
  "% strony obejrzany": "10%",
  "reklamy remarketingowe ustawione": "tak"
  }

  {
  }

  To nowa wersja najpopularniejszego na świecie narzędzia do mierzenia zachowania użytkowników na stronie. Google tym razem postawiło na podejście rewolucyjne, aby dostosować narzędzie do tego jak wygląda obecnie internet. Nowa wersja różni się już w podstawowych założeniach i innym sposobem zbierania danych.

  Nasi klienci

  0+ wdrożeń

  0+ dedykowanych raportów

  0+ godzin konsultacji

  Plan wdrożenia

  Tak jak każdy* stół ma cztery nogi, tak nasz plan wdrożenia składa się z czterech filarów. Dzięki temu efektem naszej współpracy będą dane,które pozwolą podejmować trafne decyzje.
  *w sumie nie każdy, są jeszcze stoły z powyłamywanymi nogami.

  I. Audyt i badanie potrzeb

  Zaczynamy od poznania lepiej Twojego biznesu, branży w której funkcjonujesz. Konfrontujemy to z naszym doświadczeniem. Przeprowadzamy audyt obecnej wersji Google Analytics Universal (lub GA4, jeśli coś zostało już zrobione).

  Wynikiem audytu jest:

  Lista zdarzeń oraz niezbędnych raportów

  II. Wdrożenie i testy

  Zakasamy rękawy i zaczynamy! Konfigurujemy Google Analytics 4, wdrażamy na stronę odpowiednie kody, ustawiamy przesyłanie danych do GA4. Integrujemy z innymi narzędziami (np. Google Ads czy Google Search Console). Jak mamy wszystko ustawione, to czas na testy – zbieramy dane, porównujemy je i potwierdzamy, że wszystko działa.

  Wynikiem wdrożenia i testów są:

  Poprawnie zbierane dane

  III. Personalizacja i raporty

  W przeciwieństwie do Google Analytics Universal, ilość gotowych raportów jest “skromna”. Na typ etapie przygotowujemy dla Ciebie raporty oraz personalizujemy całe narzędzie pod Twoje potrzeby.

  Wynikiem personalizacji jest:

  Łatwy dostęp do ważnych danych

  IV. Szkolenie i wsparcie

  Pokażemy Ci jak korzystać z Google Analytics 4, jak się poruszać po panelu, gdzie szukać informacji. A później będziemy dla Ciebie dostępni, jeśli będziesz potrzebować dodatkowego wsparcia.

  Wynikiem szkolenia jest:

  Znajomość narzędzia oraz samodzielność w korzystaniu

  Zawartość pakietu
  wdrożeniowego

  Zakres prac, które wykonujemy jest indywidualnie dopasowywany do każdego projektu. Poniżej podgląd, co możemy dla Ciebie zrobić.

  Audyt obecnego wdrożenia (GAU / GA4)

  Konfiguracja GA4

  Dedykowane raporty

  Szkolenie

  Zbieranie zdarzeń

  Połączenie z innymi narzędziami

  Konfiguracja Google Tag Manager

  Wdrożenie
  Consent Mode

  Dokumentacja techniczna

  Tworzenie segmentów

  Porozmawiajmy

  Zadzwoń pod numer +48 727 924 106

  Napisz maila na adres lukasz@digitalzone.pl

  Wypełnij formularz

   Często zadawane pytania

   Ile kosztuje wdrożenie Google Analytics 4?

   Koszt wdrożenia Google Analytics 4 jest zależny od potrzeb biznesowych (a co za tym idzie, zakresu samego wdrożenia). Konkretną cenę będziemy w stanie przedstawić jak otrzymamy od Ciebie niezbędne informacje. Skontaktuj się z nami i uzyskaj spersonalizowaną ofertę.

   Czy potrzebuje Google Analytics 4?

   To zależy. Jeżeli nie chcesz budować obecności swojej lub swojej firmy w internecie, nie chcesz wiedzieć skąd pochodzą odbiorcy Twojej strony czy które działania są najefektywniejsze to nie potrzebujesz wdrażać GA4.

   Dlaczego automatyczne przejście na Google Analytics 4 nie jest dobrym pomysłem?

   Jak to mówią, jak coś jest do wszystkiego, to jest do… Tak jest również z automatycznym przejściem na Google Analytics 4. Google stworzyło migrator, który ma jeden standard migracji dla wszystkich stron. Czy wszystkie strony wyglądają i działają tak samo? No właśnie.

   Ile czasu zajmuje wdrożenie Google Analytics 4?

   Czas wdrożenia jest zależny od kilku czynników – czy to jest strona wizytówka, strona usługowa czy może ecommerce? Czy jest oparta o jeden z popularnych systemów do zarządzania treścią, a może autorskie rozwiązanie? Czas wdrożenia jest ustalany indywidualnie.

   Jakie są różnice pomiędzy starą a nową wersją Google Analytics?

   Zmian jest bardzo dużo (o czym świadczy choćby konieczność wdrożenia analityki od nowa). Kilka istotnych:

   1. Modele danych: W UA, model danych był oparty na sesjach i odbiorcach (użytkownikach). W GA4, model danych opiera się na wydarzeniach i parametrach, co daje większą elastyczność i głębszą analizę zachowań użytkowników na stronie.
   2. Śledzenie wydarzeń: GA4 wprowadza uproszczone śledzenie wydarzeń bez konieczności modyfikowania kodu strony. W przeciwnym razie, w UA wymagało to zazwyczaj dodawania dodatkowych fragmentów kodu do śledzenia niestandardowych wydarzeń.
   3. Integracja z Google Ads: GA4 oferuje ulepszoną integrację z Google Ads, co pozwala na skuteczniejsze zarządzanie kampaniami reklamowymi i lepsze zrozumienie wyników.
   4. Raportowanie: GA4 wprowadza nowe, bardziej intuicyjne raporty z lepszymi możliwościami eksploracji danych. W UA, raporty były bardziej statyczne, z ograniczonymi opcjami dostosowywania.
   5. Analiza w czasie rzeczywistym: W GA4, raporty w czasie rzeczywistym są znacznie bardziej zaawansowane i oferują więcej informacji na temat zachowań użytkowników na stronie w danym momencie.
   6. Automatyczne śledzenie: GA4 automatycznie śledzi niektóre ważne wydarzenia, takie jak pierwsze otwarcie aplikacji, zaktualizowanie aplikacji czy ukończenie zakupu, bez konieczności konfigurowania tych wydarzeń ręcznie.
   7. Anonimizacja danych: GA4 oferuje ulepszone funkcje anonimizacji danych, które pomagają spełniać wymogi różnych przepisów o ochronie danych, takich jak RODO.
   8. Modele AI i predykcja: GA4 wykorzystuje modele AI i uczenie maszynowe do analizy danych, oferując szereg funkcji predykcyjnych, które nie były dostępne w UA.
   9. Wsparcie dla aplikacji i stron internetowych: GA4 jest zaprojektowany do obsługi zarówno aplikacji mobilnych, jak i stron internetowych, co pozwala na lepsze śledzenie użytkowników na różnych platformach. UA był bardziej skoncentrowany na stronach internetowych.

   Co jeśli nie odnajdę się w panelu Google Analytics 4?

   Przeprowadzimy dla Ciebie dedykowane szkolenie. Jeśli mimo to, będziesz mieć trudności w odnalezieniu się w panelu GA4 to oferujemy dodatkowe godziny wsparcia.

   Czy połączycie Google Analytics 4 z innymi narzędziami?

   Tak. Możemy połączyć Google Analytics 4 z innymi usługami.

   Jakie raporty przygotujecie?

   Raporty będą dostosowane do potrzeb Twojego biznesu.

   Czy będziemy mogli w przyszłości sami rozwijać integracje?

   Tak, w przyszłości będziecie mogli samodzielnie rozwijać integracje z Google Analytics 4. Udostępnimy dokumentację, która pomoże Wam zrozumieć, jak rozwijać integracje.

   Czy potraficie wdrożyć Google Analytics 4 na platformie X?

   Obsługujemy najpopularniejsze systemy zarządzania treścią (CMS) i platformy e-commerce, takie jak WordPress, Joomla, Drupal, Magento, Shopify, WooCommerce, PrestaShop, Shoper, IdoSell, RedCart i wiele innych. Możemy również przeprowadzić wdrożenie Google Analytics 4 na dedykowanej platformie, która nie korzysta z powszechnie znanych rozwiązań. W takim przypadku, współpracujemy z naszym zespołem technicznym, aby dostosować wdrożenie do specyficznych potrzeb i wymagań konkretnej platformy.

   Kiedy Google Universal Analytics przestanie działać?

   Google Universal Analytics przestanie zbierać dane 1 lipca.